Kavaldunyasi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kavaldunyasi

kaval dünyası, , , na hoş, , , geldiniz...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sinan Çelik

YazarMesaj
Kaval Dunyasi
Admin
Kaval Dunyasi

Sinan Çelik Empty
MesajKonu: Sinan Çelik   Sinan Çelik EmptyPerş. Ağus. 16, 2007 8:08 pm

ustayı kendi kelimeleri ile tanıyalım...

Sinan Çelik Sinan_celik_karanlik
1957 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdum. İlk ve ortaokulu Sarıkamış’ta okudum. Daha sonra sırasıyla öğretmen okulunu, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini ardından İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarını bitirdim. Müziğe ilk okulda aynı zamanda ilk okul öğretmenim de olan babam Adil Çelik’in yönlendirmesiyle başladım. Mandolin, flüt, dilli kaval ve bağlamayla başlayan müzik yolculuğuma sevgili hocam Hüsnü Tiryaki’nin dilsiz kavala beni yönlendirmesiyle devam ettim. Bu dönemde halk müziğinin ustaları Arif Sağ, Nida Tüfekçi, Mehmet Özbek ve Musa Eroğlu’ndan büyük destekler gördüm. Dilsiz kaval üzerine büyük araştırmalar yaparak kavalın orkestra içerisinde de çalınabilmesi için büyük çabalar sarf ettim.

Bir dönem konservatuarda kaval öğretmenliği yaptım. TRT İstanbul Radyosunda uzun bir süre kaval sanatçısı olarak çalıştım. Ticari müzik sektöründe de değişik halk müziği kayıtlarına katıldım. Bu çalışmalar sayesinde kavalı geniş kitlelere tanıtma ve sevdirme imkanım oldu. Artık kaval günümüzde tanınan ve sevilen aynı zamanda orkestralarda ihtiyaç duyulan bir saz haline geldi.

Kurucusu olduğum Duygu Müzik yapım şirketinde halk müziğinin yetenekli ve usta sanatçılarının albümlerini hazırlayarak ve kaval üzerine araştırmalarıma devam ederek müzik çalışmalarımı sürdürmekteyim. Kaval öğrenmek ve ileri düzeyde çalmak isteyenlere yönelik de bir kaval metodum bulunmaktadır.

buraya sinan çelik hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
https://kavaldunyasi.yetkin-forum.com

Sinan Çelik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-