Kavaldunyasi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kavaldunyasi

kaval dünyası, , , na hoş, , , geldiniz...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hakan neykaval

2 posters
YazarMesaj
Hakan NeyKaval

Hakan NeyKaval

Hakan neykaval Empty
MesajKonu: Hakan neykaval   Hakan neykaval EmptySalı Eyl. 18, 2007 4:46 am

8 yıldır plastik kaval yapımıyla uğraşıyorum arkadaşlar ney ve kavalda sabit bir ölçü yok üfleme şiddeti arttıkca ses dikleşiyor çok yumuşak şekilde üflenirse örneğin si sesi 71 cm lik iç çapı 17 mm olan boruda çıkabilir üfleme sert olursa aynı çap borunun boyu 72 cm olabilir hatta dahada uzun 73 cm yi bulabilir si sesini almak ben standart ölçümde bir insanın kendini yormadan ne yumuşak ne sert ikisinin ortası üfleyecek ölçüde yapmaya çalışıyorum bazı icracılar benim yaptığım kavallarda akord sorunu yaşasada çoğunluk bariz bir sorun yaşamamakta tabi sert üfleyenlere göre özel ölçülendirmede yapıyorum saygılarımla bilgilerinize arz ederim. Hakan DARAKCI.
http://www.neykaval.com
dunedain

dunedain

Hakan neykaval Empty
MesajKonu: Geri: Hakan neykaval   Hakan neykaval EmptyÇarş. Eyl. 19, 2007 11:05 am

Hakan NeyKaval demiş ki:
8 yıldır plastik kaval yapımıyla uğraşıyorum arkadaşlar ney ve kavalda sabit bir ölçü yok üfleme şiddeti arttıkca ses dikleşiyor çok yumuşak şekilde üflenirse örneğin si sesi 71 cm lik iç çapı 17 mm olan boruda çıkabilir üfleme sert olursa aynı çap borunun boyu 72 cm olabilir hatta dahada uzun 73 cm yi bulabilir si sesini almak ben standart ölçümde bir insanın kendini yormadan ne yumuşak ne sert ikisinin ortası üfleyecek ölçüde yapmaya çalışıyorum bazı icracılar benim yaptığım kavallarda akord sorunu yaşasada çoğunluk bariz bir sorun yaşamamakta tabi sert üfleyenlere göre özel ölçülendirmede yapıyorum saygılarımla bilgilerinize arz ederim. Hakan DARAKCI.

Hakan Bey ahşap kavalların içi havanın daha iyi kayması için yağlanıyormuş acaba plastik kavalın içini de bir bezle hafifçe yağlasak ses te bir güzelleşme yakalar mıyız?
Hakan NeyKaval

Hakan NeyKaval

Hakan neykaval Empty
MesajKonu: Geri: Hakan neykaval   Hakan neykaval EmptyÇarş. Eyl. 19, 2007 11:05 pm

Merhaba plastik kavalın içide yağlanabilir fakat hiç denemedim ayrıca yağlayınca ses ve tınıda bir güzelleşme olurmu bunu anlamak icin iyi bir icracı olmak lazım ben icra anlamında iyi bir kaval icracısı değilim kaval ve ney üflüyorum fakat belli bir düzeyde kendi zevkimi tatmin için benim asıl uzmanlığım imalat aşamasındadır ben denesem bile tınının sesin nasıl değişip değişmediğini yağlı ile yağsızken arada fark varmı anlamayabilirim ama sizi takdir ediyorum iyi fikir iyi bir icracı deneyebilir ses farkına bakabilir bu konuda bende araştırma yapacam ilginize teşekkür ederim sizin gibi zeki insanların fikirlerini almak beni gururlandırır.
http://www.neykaval.com

Hakan neykaval
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-