Kavaldunyasi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kavaldunyasi

kaval dünyası, , , na hoş, , , geldiniz...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KAVALDA TON YAKALAMAK

4 posters
YazarMesaj
dunedain

dunedain

KAVALDA TON YAKALAMAK Empty
MesajKonu: KAVALDA TON YAKALAMAK   KAVALDA TON YAKALAMAK EmptySalı Ağus. 21, 2007 8:24 am

Arkadaşlar kavalda 1. oktav daki o buruk sesi yakalayan var mı? ben yakalıyorum ama gayri ihtiyari olarak yani istemediğim zamanlarda oluyo güzel oluyor ama ben benim kontrolümde olsun istiyorum. Very Happy
TanburaS

MesajKonu: Geri: KAVALDA TON YAKALAMAK   KAVALDA TON YAKALAMAK EmptySalı Haz. 17, 2008 5:24 am

horlatmayimi diyorsunuz?
foofbob

MesajKonu: Geri: KAVALDA TON YAKALAMAK   KAVALDA TON YAKALAMAK EmptyPerş. Tem. 24, 2008 4:27 am

en pes tonu diyorsun zannedersem. ben de senin gibiyim o konuda. genelde neyde ilahi tarzı müzikler çalarken kullanılan ton. ben de merak ediyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Sultani143

MesajKonu: Geri: KAVALDA TON YAKALAMAK   KAVALDA TON YAKALAMAK EmptyC.tesi Eyl. 13, 2008 4:02 am

İlk olarak horlatmaya geçmeden önce düz nefesin son derece kaliteli bir üflemeye sahip olması gerekli...
Horlatma konusuna gelince; bu teknik bahsettiğiniz o en pes ses ve normal tonun aynı anda çıkmasıyla oluşur.Horlatma için kavalınızın iyi yağlanmış ve hafif nemli olması gerekir.Dudak pozisyonları ve sıcak üflemenin de etkisi önemlidir...

KAVALDA TON YAKALAMAK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kavalda ses
» KAVALDA NOTALAR